LogiTrain, aktarmasız ve direkt taşıma sistemi ile kullanıcılarına istikrarlı bir taşıma modeli oluşturuyor.


Polonya’da oyunun kurallarını değiştiriyoruz!
 
Logitrans Lojistik, Polonya Devlet Demiryolları (PKP) işbirliğimiz ile Türkiye-Polonya hattı üzerinde inovatif, ekonomik, çevreci ve sürdürülebilir bir proje olan LogiTrain hizmetini hayata geçiriyoruz.
Her hafta Cuma günleri İstanbul Halkalı ve Polonya Gliwice’den karşılıklı olarak yola çıkacak olan tren, 6 gün içerisinde varış noktasına ulaşıyor. Bu hizmet, sabit transit sürenin önemi ve avantajı sayesinde, teslimat esnasında gecikme ihtimallerini ortadan kaldırıyoruz. Ayrıca, karayolunda yaşanabilecek kazalar, geçiş belgesi ve sınır kapısı gecikmeleri, olumsuz hava şartları gibi diğer sorunlara da çözüm getirmiş oluyoruz. Böylelikle LogiTrain, aktarmasız ve direkt taşıma sistemi ile kullanıcılarına istikrarlı bir taşıma modeli oluşturuyor.

Polonya – Türkiye ihracat ve İthalatı, çevre ülkeleri de etkiliyor

Türkiye’den Polonya’ya son 4 yıl içerisinde 31978 ihracat ve 21750 ithalat taşıması gerçekleştirilmiştir. Bu taşımaların büyük kısmını ise, otomotiv, inşaat, elektronik ve tekstil ürün grupları oluşturmaktadır. Bu açıdan, Polonya ile ticaret yapan firmalara yepyeni bir hizmetin kapıları açılmış oluyor. LogiTrain, Doğu Almanya, Çekya, Polonya ve Slovakya’ya kapıdan kapıya hizmet vermektedir. Ülkelerin farklı destinasyonlarına ise iç dağıtım operasyonları gerçekleştirilebiliyor. LogiTrain, sefer başına 36 adet karayolu aracının taşıyabileceği yükü tek seferde taşıyabiliyor. Bu da ithalat ve ihracat yapan firmalara ekonomik bir çözüm olarak hizmet ediyor. LogiTrain ile tek seferde 50500 Litre Dizel yakıttan tasarruf ediliyor ve 133.825 KG karbon salınımı engelleniyor.

 

İlk taşıma, Arçelik ile gerçekleştirildi

LogiTrain ilk Polonya-Türkiye seferi, demiryolu taşımacılığı yetkili organizatörü, satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde faaliyet gösteren Zer’in aracılığı ile Arçelik için gerçekleştirildi.

LogiTrain Tanıtım için tıklayınız.

LogiTrain hakkında daha fazla bilgi için: logitrain@logitransport.com


circles2