TransRussia fuarında bizlere eşlik eden Sn. Osman Demir ile sektöre ve Özbekistan Lojistik pazarına dair söyleşimiz bu ay sizinle buluşuyor.


Osman bey merhaba, öncelikle uzun yıllardır olduğu gibi Orta Asya yine fazlasıyla hareketli, bu sıcaklık gün geçtikçe artıyor. Hatta sizler de fuar dönüşü Moskova’da yaşanan silahlı saldırıdan 1 gün ile kurtuldunuz. Fakat bu Özbekistan’da nasıl bir etki yaratıyor? O coğrafyanın Rusya ikili ilişkileri ne durumda, Rusya Özbekistan hattındaki yoğunluğunuz geçen seneye göre nasıl şekillendi?

Merhabalar, 2024 yılında Rusya pazarında geçen yıla göre %30 büyümeyi hedefliyoruz. Yaptırımların etkisiyle Özbekistan ve Rusya pazarlarının daha da büyüyeceğine inanıyorum. Özellikle Özbekistan menşeli ürünlerin Rusya pazarına girişi lojistik alanında bir canlanma yaratacaktır.

Bu yıl ve gelecek yıl hangi dinamiklerin nasıl şekilleneceğini düşünüyorsunuz?

Yaptırımların etkisiyle Özbekistan ve Rusya pazarlarının daha da büyüyeceğine inanıyorum. Özellikle Özbekistan menşeli ürünlerin Rusya pazarına girişi lojistik alanında bir canlanma yaratacaktır.

Orta ve kısa vadede hedefleriniz nelerdir?

2024 yılında Rusya pazarında geçen yıla göre %30 büyümeyi hedefliyoruz.

Özbekistan taşımalarında hangi çözümleri sunuyorsunuz ne konuda firmalardan ayrıştığınızı düşünüyorsunuz?

Müşterilerimize sunduğumuz kurumsal ve kesintisiz hizmet ile diğer firmalardan ayrışıyoruz. Tabi gelen taleplerin büyük bir kısmının karayolu taşımacılığı olması bizim bu alana ağırlık vermemizin sebeplerinden bir diğeri.

Bir sonraki Özbekistan fuarı hangi tarihte ve Logitrans katılım sağlıyor olacak mıdır?

5-7 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Özbekistan Fuarı'nda lojistik dünyasının önde gelen firmalarından biri olarak yer alacağız.


circles2